
Hot Bajan Seasoning
280g
Rate This Product
How would yo rate the
Hot Bajan Seasoning
Hot Bajan Seasoning
Products
Product Rating: 100% - 1 votes
Hot Bajan Seasoning is a versatile blend that packs both flavour and heat, making it a must-have for any culinary enthusiast. This savoury seasoning is perfect for adding depth to dishes like fish, poultry, meat, and vegetables.
-
Brand:Star
-
Product of:Barbados
-
Made By:C & G Star Trading Ltd
-
Weight:280g
-
Storage:Refrigerate after Opening
Marinade with a dash of water, mix with a splash of oil and rub onto food before BBQ/grill. Fry in oil with meat/fish/chicken/vegetables to release flavours, then add water to create a slow cook casserole/stew.
Onions, Eschalot, Mixed Herbs, Pepper, Salt, Vinegar, Spices, Sodium Benzoate
| Typical Values | Per Tbsp(15ml) contains |
|---|---|
| Calories | 6 kcal |
| Fat | 0g |
| Saturates | 0g |
| Carbohydrates | 1g |
| Sugar | 0g |
| Protein | 0g |
| Sodium | 0.09g |
£0.00
-
Free Delivery
















