
Ginger Pepper Jelly
336g
Rate This Product
How would yo rate the
Ginger Pepper Jelly
Ginger Pepper Jelly
Products
Product Rating: 100% - 1 votes
Experience the tantalizing blend of sweetness and heat with Dream Caribbean Ginger Pepper Jelly. Crafted with fiery ginger, this jelly adds a unique twist to your favourite dishes. This versatile condiment is a delicious way to elevate your culinary creations.
-
Brand:Dream Caribbean
-
Product of:Barbados
-
Made By:C & G Star Trading Ltd
-
Weight:336g
-
Storage:Refrigerate after Opening
Sweet with a gradual heat, the perfect condiment for roast dishes, full flavoured cheeses, or blend with mayonnaise for a delicious creamy dipping sauce.
Scotch Bonnet Pepper, Onion, Ginger, Sugar, Vinegar, Water, Pectin, Citric Acid.
| Typical Values | Per Tbsp (15g) contains |
|---|---|
| Calories | 46 kcal |
| Fat | 0g |
| Saturates | 0g |
| Carbohydrates | 11g |
| Sugar | 10g |
| Protein | 0g |
| Salt | 0.02g |
| Fibre | 0g |
£15.60
-
Free Delivery
















