
Sorrel Syrup
375ml
Rate This Product
How would yo rate the
Sorrel Syrup
Sorrel Syrup
Products
Product Rating: 100% - 1 votes
Experience a taste of Barbados with our Dream Caribbean Sorrel Syrup. This exquisite syrup boasts a delightful combination of rich, sweet, and tangy flavours, enhanced by a subtle hint of spices. Mix it with soda, ice, and lime for a truly tropical treat that will leave you feeling refreshed and revitalized.
-
Brand:Dream Caribbean
-
Product of:Barbados
-
Made By:C & G Star Trading Ltd
-
Weight:375ml
-
Storage:Refrigerate after Opening
Mix with soda, ice and lime for a sparkling refreshing drink; add a dash to sparkling wine, or cocktails, pour over ice cream or add to cheesecake topping.
Cane Sugar, Sorrel Pods, Water, Citric Acid, Spices, E211
| Typical Values | Per Serving (15ml) contains |
|---|---|
| Calories | 52 kcal |
| Fat | 0g |
| Saturates | 0g |
| Carbohydrates | 14g |
| Sugar | 14g |
| Protein | 0g |
| Sodium | <0.1g |
£15.60
-
Free Delivery
















