
Ginger Beer Syrup
375ml
Rate This Product
How would yo rate the
Ginger Beer Syrup
Ginger Beer Syrup
Products
Product Rating: 100% - 1 votes
Experience the vibrant flavours of the Caribbean with our Dream Caribbean Ginger Beer Syrup. Made with the finest spicy Ginger, Cane Sugar, and Water from Barbados, this syrup is a versatile addition to your kitchen. Add a splash to your favourite cocktail or mix with sparkling water for a refreshing drink
-
Brand:Dream Caribbean
-
Product of:Barbados
-
Made By:C & G Star Trading Ltd
-
Weight:375ml
-
Storage:Refrigerate after Opening
Mix with still/sparkling water, ice and lime for a refreshing drink, or combine with golden rum, lime and ice. Great with soy sauce to create delicious stir fry, blend with lemon and sugar for a luxurious drizzle cake topping
Crushed Ginger juice, Barbados Cane Sugar, Filtered Water, Sodium benzoate E211.
| Typical Values | Per Serving (15ml) contains |
|---|---|
| Calories | 35 kcal |
| Fat | 0g |
| Saturates | 0g |
| Carbohydrates | 9g |
| Sugar | 9g |
| Protein | 0g |
| Sodium | 0g |
£15.60
Only 3 left in stock
-
Free Delivery
















